Bourns Inc. 3224W-1-223E
3224W-1-223E picture photo
Mfg. Part Number
3224W-1-223E
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3224W-1-223E.pdf
Availability of 3224W-1-223E
QUANTITY
3224W-1-223E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3224W-1-223E
Internal Part NumberEIS-3224W-1-223E
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.189" x 0.138" Face x 0.208" H (4.80mm x 3.50mm x 5.30mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3224W-1-223E
Related Links3224W-, 3224W-1-223E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3224W-1-223E Details Description
Related parts for 3224W-1-223E
IC NVSRAM 1MBIT 85NS 32EDIP datasheet.pdf
CONN 20POS 2MM HEADER DUAL VERT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 25' WH datasheet.pdf
CONN FFC TOP 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC DO-214AC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf