Bourns Inc. 3252P-1-200LF
3252P-1-200LF picture photo
Mfg. Part Number
3252P-1-200LF
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN
Datasheet Download
3252P-1-200LF.pdf
Availability of 3252P-1-200LF
QUANTITY
3252P-1-200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252P-1-200LF
Internal Part NumberEIS-3252P-1-200LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.220" Face x 0.220" H (12.70mm x 5.59mm x 5.59mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252P-1-200LF
Related Links3252P-, 3252P-1-200LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252P-1-200LF Details Description
Related parts for 3252P-1-200LF
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 60POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
32P.IEC-C MALE CONN datasheet.pdf
CAP CER 47PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
INDICATOR CAP RED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf