Bourns Inc. 3252X-1-101MLF
3252X-1-101MLF picture photo
Mfg. Part Number
3252X-1-101MLF
Brief Description
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN
Datasheet Download
3252X-1-101MLF.pdf
Availability of 3252X-1-101MLF
QUANTITY
3252X-1-101MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3252X-1-101MLF
Internal Part NumberEIS-3252X-1-101MLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)100
Power (Watts)0.75W, 3/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount, Through Hole
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.500" x 0.220" Face x 0.500" H (12.70mm x 5.59mm x 12.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3252X-1-101MLF
Related Links3252X-1, 3252X-1-101MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3252X-1-101MLF Details Description
Related parts for 3252X-1-101MLF
TRANS NPN 65V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 9.4A TO257 datasheet.pdf
TOOL RETEN TEST 1.3MM CRIMP SKT datasheet.pdf
SGE1510-2-4880A-2000C datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
TAG ID RATINGS 5.75"X3" BK/RD/WT datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
6POS,AMP MCP1.5K,REC. HSG,CODA datasheet.pdf