Bourns Inc. 3266Y-1-203LF
3266Y-1-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3266Y-1-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266Y-1-203LF.pdf
Availability of 3266Y-1-203LF
QUANTITY
3266Y-1-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Y-1-203LF
Internal Part NumberEIS-3266Y-1-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Y-1-203LF
Related Links3266Y-, 3266Y-1-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Y-1-203LF Details Description
Related parts for 3266Y-1-203LF
RES SMD 432K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN H4 MALE HALF 12AWG/4MM2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5.2V 12.5V -12.8V datasheet.pdf
SPECIAL BLUNT TRIM KIT FOR 38"X1 datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf