Bourns Inc. 3266Y-1-203RLF
3266Y-1-203RLF picture photo
Mfg. Part Number
3266Y-1-203RLF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3266Y-1-203RLF.pdf
Availability of 3266Y-1-203RLF
QUANTITY
3266Y-1-203RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Y-1-203RLF
Internal Part NumberEIS-3266Y-1-203RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTrimpot® 3266 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Y-1-203RLF
Related Links3266Y-1, 3266Y-1-203RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Y-1-203RLF Details Description
Related parts for 3266Y-1-203RLF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 52POS datasheet.pdf
OSC PROGRAMMER HAND HELD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CARDEDGE 144POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
BUMPON CYLINDRICAL 0.75" DIA BLK datasheet.pdf