Bourns Inc. 3266Z-1-204LF
3266Z-1-204LF picture photo
Mfg. Part Number
3266Z-1-204LF
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 1/4W PC PIN
Datasheet Download
3266Z-1-204LF.pdf
Availability of 3266Z-1-204LF
QUANTITY
3266Z-1-204LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Z-1-204LF
Internal Part NumberEIS-3266Z-1-204LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Z-1-204LF
Related Links3266Z-, 3266Z-1-204LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Z-1-204LF Details Description
Related parts for 3266Z-1-204LF
IC OPAMP DIFF 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 18" BROWN datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 35.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
SINGLE M8 LONG M8 CN NPN NO datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP CER 1PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf