AVX Corporation RNA4A8E510JT
RNA4A8E510JT picture photo
Mfg. Part Number
RNA4A8E510JT
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 1608
Datasheet Download
RNA4A8E510JT.pdf
Availability of RNA4A8E510JT
QUANTITY
RNA4A8E510JT Order Process
Ship out your order
Specifications of RNA4A8E510JT
Internal Part NumberEIS-RNA4A8E510JT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNA4A8E510JT
Related LinksRNA4A8, RNA4A8E510JT Datasheet, AVX Corporation Distributor
RNA4A8E510JT Details Description
Related parts for RNA4A8E510JT
CONN EDGECARD EXTEND 16POS 0.156 datasheet.pdf
CABLE ASSY STR PLUG RG178 12" datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 1.4A 504 MOHM datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NC 75MA 4-SOP datasheet.pdf
RES 510 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 6 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 115MA 7.8 OHM datasheet.pdf
IE-MINIMC MODULE, TP-TX/FX-CWDM- datasheet.pdf
QSFP 40/10GBE 4CH SFP OM2+ 30M datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC datasheet.pdf