Bourns Inc. 3266Z-1-254LF
3266Z-1-254LF picture photo
Mfg. Part Number
3266Z-1-254LF
Brief Description
TRIMMER 250K OHM 1/4W PC PIN
Datasheet Download
3266Z-1-254LF.pdf
Availability of 3266Z-1-254LF
QUANTITY
3266Z-1-254LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3266Z-1-254LF
Internal Part NumberEIS-3266Z-1-254LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)250k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.270" H (6.35mm x 4.31mm x 6.85mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3266Z-1-254LF
Related Links3266Z-, 3266Z-1-254LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3266Z-1-254LF Details Description
Related parts for 3266Z-1-254LF
IC ADC 16BIT DELTA SIG 8-DFN datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO213AB datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 15MM PNP datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 27POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE 100UH 0.15A SMD datasheet.pdf
UM3666 UNIVERSAL CHRYS SPEC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf