Bourns Inc. 3292L-1-754MLF
3292L-1-754MLF picture photo
Mfg. Part Number
3292L-1-754MLF
Brief Description
TRIMMER 750K OHM 0.5W LEADS
Datasheet Download
3292L-1-754MLF.pdf
Availability of 3292L-1-754MLF
QUANTITY
3292L-1-754MLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3292L-1-754MLF
Internal Part NumberEIS-3292L-1-754MLF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Resistive MaterialCermet
Mounting TypePanel Mount, Wire Leads
Termination StyleWire Leads
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3292L-1-754MLF
Related Links3292L-1, 3292L-1-754MLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3292L-1-754MLF Details Description
Related parts for 3292L-1-754MLF
CAP CER 1800PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T6 6.5" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 400V 1A DO220AA datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERMINAL KSKM 1/32 G20 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf