Bourns Inc. 3292X-1-502LF
3292X-1-502LF picture photo
Mfg. Part Number
3292X-1-502LF
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3292X-1-502LF.pdf
Availability of 3292X-1-502LF
QUANTITY
3292X-1-502LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3292X-1-502LF
Internal Part NumberEIS-3292X-1-502LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.150" Face x 0.375" H (9.53mm x 3.81mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3292X-1-502LF
Related Links3292X-, 3292X-1-502LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3292X-1-502LF Details Description
Related parts for 3292X-1-502LF
DIODE SCHOTTKY 60V 250MA SOD323 datasheet.pdf
MODULE SRL-BLUETOOTH V2.0 3.3V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 16.369MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf