Bourns Inc. 3296X-1-104RLF
3296X-1-104RLF picture photo
Mfg. Part Number
3296X-1-104RLF
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3296X-1-104RLF.pdf
Availability of 3296X-1-104RLF
QUANTITY
3296X-1-104RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3296X-1-104RLF
Internal Part NumberEIS-3296X-1-104RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesTrimpot® 3296 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.395" x 0.190" Face x 0.395" H (10.03mm x 4.83mm x 10.03mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3296X-1-104RLF
Related Links3296X-1, 3296X-1-104RLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3296X-1-104RLF Details Description
Related parts for 3296X-1-104RLF
FIXED IND 5.6NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 450MA 340 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 22PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OCT INTRFACE BUS TXRX 20-SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 11.43MM datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 850MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC REG LDO 3.5V 0.25A 4WLCSP datasheet.pdf