Bourns Inc. 3299P-1-200LF
3299P-1-200LF picture photo
Mfg. Part Number
3299P-1-200LF
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3299P-1-200LF.pdf
Availability of 3299P-1-200LF
QUANTITY
3299P-1-200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3299P-1-200LF
Internal Part NumberEIS-3299P-1-200LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.240" x 0.375" Face x 0.240" H (6.10mm x 9.53mm x 6.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3299P-1-200LF
Related Links3299P-, 3299P-1-200LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3299P-1-200LF Details Description
Related parts for 3299P-1-200LF
IC FET BUS SWITCH QUAD 14TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
CAP TANT 43UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.5V 15A datasheet.pdf
THERMAL INTERFACE PAD 2" CIRCLE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 220MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 0.5MM 40POS SMD datasheet.pdf