Vishay Semiconductor/Diodes Division 32CTQ025
32CTQ025 picture photo
Mfg. Part Number
32CTQ025
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V TO220AB
Datasheet Download
32CTQ025.pdf
Availability of 32CTQ025
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
32CTQ025 Order Process
Ship out your order
Specifications of 32CTQ025
Internal Part NumberEIS-32CTQ025
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)25V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If490mV @ 15A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1.75mA @ 25V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3
Supplier Device PackageTO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)32CTQ025
Related Links32CT, 32CTQ025 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
32CTQ025 Details Description
Related parts for 32CTQ025
ID ISC.ANT340/240 PAD ANT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.4A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 33 NF 10% 100VDC datasheet.pdf