Cornell Dubilier Electronics 32FB4410
32FB4410 picture photo
Mfg. Part Number
32FB4410
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 440VAC QC TERM
Datasheet Download
32FB4410.pdf
Availability of 32FB4410
QUANTITY
32FB4410 Order Process
Ship out your order
Specifications of 32FB4410
Internal Part NumberEIS-32FB4410
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC440V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 70°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.156" L x 1.313" W (54.76mm x 33.35mm), Lip
Height - Seated (Max)4.000" (101.60mm)
TerminationQuick Connect, Disconnect
Lead Spacing0.813" (20.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)32FB4410
Related Links32FB, 32FB4410 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
32FB4410 Details Description
Related parts for 32FB4410
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8TSSOP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC datasheet.pdf
IC OP AMP QUAD VIDEO 14-LLP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 3KW datasheet.pdf
ANT MPOL GMOUNT 824 SMAM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDTX3 5A datasheet.pdf
DSUB 9 F PCB STR G ZINC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf