3M 32MM-23.4MM-25-8815
32MM-23.4MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
32MM-23.4MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
32MM X 23.4MM 1=25/PK
Datasheet Download
32MM-23.4MM-25-8815.pdf
Availability of 32MM-23.4MM-25-8815
QUANTITY
32MM-23.4MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 32MM-23.4MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-32MM-23.4MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline31.75mm x 23.40mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)32MM-23.4MM-25-8815
Related Links32MM-23.4, 32MM-23.4MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
32MM-23.4MM-25-8815 Details Description
Related parts for 32MM-23.4MM-25-8815
RES 698K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.4M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V SOT-6 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ TO99-8 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE PIN datasheet.pdf