Bourns Inc. 3314G-2-104E
3314G-2-104E picture photo
Mfg. Part Number
3314G-2-104E
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314G-2-104E.pdf
Availability of 3314G-2-104E
QUANTITY
3314G-2-104E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314G-2-104E
Internal Part NumberEIS-3314G-2-104E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314G-2-104E
Related Links3314G-, 3314G-2-104E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314G-2-104E Details Description
Related parts for 3314G-2-104E
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CBS THREAD MALE 7/8" NYLON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
BOARD PROX SWITCH W/SPT01-335DEE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LABEL, VINYL datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf