Bourns Inc. 3314H-1-103
3314H-1-103 picture photo
Mfg. Part Number
3314H-1-103
Brief Description
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN
Datasheet Download
3314H-1-103.pdf
Availability of 3314H-1-103
QUANTITY
3314H-1-103 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314H-1-103
Internal Part NumberEIS-3314H-1-103
PackagingTube
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314H-1-103
Related Links3314H, 3314H-1-103 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314H-1-103 Details Description
Related parts for 3314H-1-103
IC FLASH 2MBIT 120NS 32PLCC datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.2NS 256BGA datasheet.pdf
RES 27.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf