Bourns Inc. 3314J-1-223E
3314J-1-223E picture photo
Mfg. Part Number
3314J-1-223E
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314J-1-223E.pdf
Availability of 3314J-1-223E
QUANTITY
3314J-1-223E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314J-1-223E
Internal Part NumberEIS-3314J-1-223E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Potentiometers, Variable Resistors
FamilyTrimmer Potentiometers
SeriesTrimpot® 3314 - Sealed
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Resistive MaterialCermet
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionSquare - 0.177" x 0.177" Face x 0.100" H (4.50mm x 4.50mm x 2.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314J-1-223E
Related Links3314J-, 3314J-1-223E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314J-1-223E Details Description
Related parts for 3314J-1-223E
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SMB datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" WW datasheet.pdf
IC 3CH INTEG VIDEO BUFF 20-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 75A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE RED QUAD BLK datasheet.pdf
RES 2.37M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf