Bourns Inc. 3314S-2-204E
3314S-2-204E picture photo
Mfg. Part Number
3314S-2-204E
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD
Datasheet Download
3314S-2-204E.pdf
Availability of 3314S-2-204E
QUANTITY
3314S-2-204E Order Process
Ship out your order
Specifications of 3314S-2-204E
Internal Part NumberEIS-3314S-2-204E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StyleJ Lead
Size / DimensionRectangular - 0.197" x 0.177" Face x 0.221" H (5.01mm x 4.50mm x 5.61mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3314S-2-204E
Related Links3314S-, 3314S-2-204E Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3314S-2-204E Details Description
Related parts for 3314S-2-204E
DIODE MODULE 15V 440A TO244AB datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP CURR CTRL 8SOIC datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV NP0 2225 datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf