Vishay/BCcomponents VY2392M47Y5US6TV7
VY2392M47Y5US6TV7 picture photo
Mfg. Part Number
VY2392M47Y5US6TV7
Brief Description
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL
Datasheet Download
VY2392M47Y5US6TV7.pdf
Availability of VY2392M47Y5US6TV7
QUANTITY
VY2392M47Y5US6TV7 Order Process
Ship out your order
Specifications of VY2392M47Y5US6TV7
Internal Part NumberEIS-VY2392M47Y5US6TV7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelVY2.stp
Standard Package1,000
SeriesVY2
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VY2392M47Y5US6TV7
Related LinksVY2392M4, VY2392M47Y5US6TV7 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
VY2392M47Y5US6TV7 Details Description
Related parts for VY2392M47Y5US6TV7
IDC CABLE - MDG50K/MC50G/MDG50K datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 0.80MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.81"L X 4.25"W datasheet.pdf
CONN RCPT 5 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM MODULE datasheet.pdf
CAP CER 11PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/10W CARBON LINEAR datasheet.pdf