Bourns Inc. 3329W-1-251LF
3329W-1-251LF picture photo
Mfg. Part Number
3329W-1-251LF
Brief Description
TRIMMER 250 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3329W-1-251LF.pdf
Availability of 3329W-1-251LF
QUANTITY
3329W-1-251LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3329W-1-251LF
Internal Part NumberEIS-3329W-1-251LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginFacility Transfer Jul/2012
Standard Package100
PackagingTube
Resistance (Ohms)250
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.260" x 0.330" Face x 0.330" H (6.60mm x 8.38mm x 8.38mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3329W-1-251LF
Related Links3329W-, 3329W-1-251LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3329W-1-251LF Details Description
Related parts for 3329W-1-251LF
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 540MA 840 MOHM datasheet.pdf
BODY PLUG .55" HOLE SIZE datasheet.pdf
IC CNTRLR BUCK DUAL 28-QSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-24V 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W datasheet.pdf