Everlight Electronics Co Ltd 333-2UYC/H3/S400-A8
333-2UYC/H3/S400-A8 picture photo
Mfg. Part Number
333-2UYC/H3/S400-A8
Manufacturer
Product Category
LED Indication - Discrete
Brief Description
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H
Datasheet Download
333-2UYC/H3/S400-A8.pdf
Availability of 333-2UYC/H3/S400-A8
QUANTITY
333-2UYC/H3/S400-A8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 333-2UYC/H3/S400-A8
Internal Part NumberEIS-333-2UYC/H3/S400-A8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Optoelectronics
FamilyLED Indication - Discrete
Series-
PackagingBulk
ColorYellow
Lens ColorColorless
Lens TransparencyClear
Millicandela Rating4000mcd
Lens Style/SizeRound with Domed Top, 5.00mm
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2V
Current - Test20mA
Viewing Angle20°
Mounting TypeThrough Hole
Wavelength - Dominant589nm
Wavelength - Peak591nm
Features-
Package / CaseRadial
Supplier Device Package5mm Round
Size / Dimension-
Height (Max)8.90mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)333-2UYC/H3/S400-A8
Related Links333-2UYC/, 333-2UYC/H3/S400-A8 Datasheet, Everlight Electronics Co Ltd Distributor
333-2UYC/H3/S400-A8 Details Description
Related parts for 333-2UYC/H3/S400-A8
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
HSG FEMALE 3POS 3.96MM WTB POLAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC BATT/PROT 1CELL LI-ION 6SON datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X132" A VFN datasheet.pdf
MCPC/PCI, TX/FX-MM1300-SC datasheet.pdf
LED OSLON COOL WHITE 5500K 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
DSUB 50 F PCB STR CLIN ZINC datasheet.pdf
3100UF 450V 76X219 85C ST datasheet.pdf