Bourns Inc. 3339S-1-104LF
3339S-1-104LF picture photo
Mfg. Part Number
3339S-1-104LF
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3339S-1-104LF.pdf
Availability of 3339S-1-104LF
QUANTITY
3339S-1-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3339S-1-104LF
Internal Part NumberEIS-3339S-1-104LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.375" x 0.320" Face x 0.375" H (9.53mm x 8.13mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3339S-1-104LF
Related Links3339S-, 3339S-1-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3339S-1-104LF Details Description
Related parts for 3339S-1-104LF
RES SMD 1.33K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE GLAND NYLON M50 32-38MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PHOTOMOS RELAY datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
150 EURO TYPE R PIN HSG MFBL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf