Bourns Inc. 3352E-1-105LF
3352E-1-105LF picture photo
Mfg. Part Number
3352E-1-105LF
Brief Description
POT 1.0M OHM THUMBWHEEL CERM ST
Datasheet Download
3352E-1-105LF.pdf
Availability of 3352E-1-105LF
QUANTITY
3352E-1-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3352E-1-105LF
Internal Part NumberEIS-3352E-1-105LF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeTop Adjustment
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3352E-1-105LF
Related Links3352E-, 3352E-1-105LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3352E-1-105LF Details Description
Related parts for 3352E-1-105LF
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STRAP STEEL COATED .38"X 28.7" datasheet.pdf
BATT PACK 4.8V 4100MAH NIMH datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT SCKT datasheet.pdf