Bourns Inc. 3352H-1-105LF
3352H-1-105LF picture photo
Mfg. Part Number
3352H-1-105LF
Brief Description
POT 1.0M OHM THUMBWHEEL CERM ST
Datasheet Download
3352H-1-105LF.pdf
Availability of 3352H-1-105LF
QUANTITY
3352H-1-105LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3352H-1-105LF
Internal Part NumberEIS-3352H-1-105LF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Size / DimensionRound - 0.350" Dia x 0.150" H (8.89mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3352H-1-105LF
Related Links3352H-, 3352H-1-105LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3352H-1-105LF Details Description
Related parts for 3352H-1-105LF
CER RESONATOR 3.58MHZ datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44QFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 12UH T37 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 4CH 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf