Bourns Inc. 3362S-1-201LF
3362S-1-201LF picture photo
Mfg. Part Number
3362S-1-201LF
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362S-1-201LF.pdf
Availability of 3362S-1-201LF
QUANTITY
3362S-1-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362S-1-201LF
Internal Part NumberEIS-3362S-1-201LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362S-1-201LF
Related Links3362S-, 3362S-1-201LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362S-1-201LF Details Description
Related parts for 3362S-1-201LF
CONN RCPT 8POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
IC DAC 14BIT SRL/SPI 100HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM BEIGE datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP JOG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf