Bourns Inc. 3362W-1-200LF
3362W-1-200LF picture photo
Mfg. Part Number
3362W-1-200LF
Brief Description
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362W-1-200LF.pdf
Availability of 3362W-1-200LF
QUANTITY
3362W-1-200LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362W-1-200LF
Internal Part NumberEIS-3362W-1-200LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362W-1-200LF
Related Links3362W-, 3362W-1-200LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362W-1-200LF Details Description
Related parts for 3362W-1-200LF
CONN RECPT 21POS .100 22-26 15AU datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf