Bourns Inc. 3362W-1-204
3362W-1-204 picture photo
Mfg. Part Number
3362W-1-204
Brief Description
TRIMMER 200K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3362W-1-204.pdf
Availability of 3362W-1-204
QUANTITY
3362W-1-204 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3362W-1-204
Internal Part NumberEIS-3362W-1-204
PackagingTube
Resistance (Ohms)200k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.275" H (6.99mm x 6.60mm x 6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3362W-1-204
Related Links3362W, 3362W-1-204 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3362W-1-204 Details Description
Related parts for 3362W-1-204
MOSFET N-CH 60V 7.7A DPAK datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY SNAP-IN 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 14SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf