Bourns Inc. 3386C-1-203LF
3386C-1-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3386C-1-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386C-1-203LF.pdf
Availability of 3386C-1-203LF
QUANTITY
3386C-1-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386C-1-203LF
Internal Part NumberEIS-3386C-1-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386C-1-203LF
Related Links3386C-, 3386C-1-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386C-1-203LF Details Description
Related parts for 3386C-1-203LF
JUMPER-H1502TR/A2015S/H1500TR 6" datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CABLE ASSY SM DUP SC - LC 1M datasheet.pdf
CONN PANEL DRAIN CAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
Connector Header 34 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf