Bourns Inc. 3386F-1-504TLF
3386F-1-504TLF picture photo
Mfg. Part Number
3386F-1-504TLF
Brief Description
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386F-1-504TLF.pdf
Availability of 3386F-1-504TLF
QUANTITY
3386F-1-504TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386F-1-504TLF
Internal Part NumberEIS-3386F-1-504TLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)500k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386F-1-504TLF
Related Links3386F-1, 3386F-1-504TLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386F-1-504TLF Details Description
Related parts for 3386F-1-504TLF
TRANS PNP 80V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 24 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" .50MM 8POS datasheet.pdf
CABLE ASSY 316 NM SMA MALE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 19.2MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf