Bourns Inc. 3386G-1-104LF
3386G-1-104LF picture photo
Mfg. Part Number
3386G-1-104LF
Brief Description
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386G-1-104LF.pdf
Availability of 3386G-1-104LF
QUANTITY
3386G-1-104LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386G-1-104LF
Internal Part NumberEIS-3386G-1-104LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTube
Resistance (Ohms)100k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386G-1-104LF
Related Links3386G-, 3386G-1-104LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386G-1-104LF Details Description
Related parts for 3386G-1-104LF
DIODE SCHOTTKY 40V 350MA DO35 datasheet.pdf
REGULATOR 3.3VIN 40A HORZ datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.6V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 400MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 210MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf