Bourns Inc. 3386G-1-471LF
3386G-1-471LF picture photo
Mfg. Part Number
3386G-1-471LF
Brief Description
TRIMMER 470 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386G-1-471LF.pdf
Availability of 3386G-1-471LF
QUANTITY
3386G-1-471LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386G-1-471LF
Internal Part NumberEIS-3386G-1-471LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)470
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386G-1-471LF
Related Links3386G-, 3386G-1-471LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386G-1-471LF Details Description
Related parts for 3386G-1-471LF
CONN HOUSING 10POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 7.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 600MA 370 MOHM datasheet.pdf
CLAMP BEAM 1/8"-1/4" FLANGE datasheet.pdf
PRE-FILTER - LABYRINTH F8/F9 TAG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 15C OLIVE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf