Bourns Inc. 3386H-1-201LF
3386H-1-201LF picture photo
Mfg. Part Number
3386H-1-201LF
Brief Description
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386H-1-201LF.pdf
Availability of 3386H-1-201LF
QUANTITY
3386H-1-201LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386H-1-201LF
Internal Part NumberEIS-3386H-1-201LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)200
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Number of TurnsSingle
Adjustment TypeSide Adjustment
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386H-1-201LF
Related Links3386H-, 3386H-1-201LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386H-1-201LF Details Description
Related parts for 3386H-1-201LF
CONN RECEPT 4POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming Backlight 24-TSSOP-EP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
VANDAL RESISTANT LED PMI YELLOW datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf