Bourns Inc. 3386H-1-502TLF
3386H-1-502TLF picture photo
Mfg. Part Number
3386H-1-502TLF
Brief Description
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386H-1-502TLF.pdf
Availability of 3386H-1-502TLF
QUANTITY
3386H-1-502TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386H-1-502TLF
Internal Part NumberEIS-3386H-1-502TLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)5k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386H-1-502TLF
Related Links3386H-1, 3386H-1-502TLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386H-1-502TLF Details Description
Related parts for 3386H-1-502TLF
RES SMD 1.07K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 40W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
1.25MM M/M 26POS 30AWG 300MM datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 140MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf