Bourns Inc. 3386P-1-205
3386P-1-205 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-205
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-205.pdf
Availability of 3386P-1-205
QUANTITY
3386P-1-205 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-205
Internal Part NumberEIS-3386P-1-205
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-205
Related Links3386P, 3386P-1-205 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-205 Details Description
Related parts for 3386P-1-205
CABLE ENTRY HOUSING 9POS GREEN datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KNOB FOR HTB HOLDER 1/4" FUSE datasheet.pdf
IC FPGA 92 I/O 164MBGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 500V 8A TO263AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 180UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
DIE SET (2) BCL (190472120) datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf