Bourns Inc. 3386P-1-472LF
3386P-1-472LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-472LF
Brief Description
TRIMMER 4.7K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-472LF.pdf
Availability of 3386P-1-472LF
QUANTITY
3386P-1-472LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-472LF
Internal Part NumberEIS-3386P-1-472LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)4.7k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-472LF
Related Links3386P-, 3386P-1-472LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-472LF Details Description
Related parts for 3386P-1-472LF
CONN DB15 CRIMP MALE TIN datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 681 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES 58.3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 9 M 36" RBW REV FLOAT datasheet.pdf