Bourns Inc. 3386P-DF6-102LF
3386P-DF6-102LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-102LF
Brief Description
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-102LF.pdf
Availability of 3386P-DF6-102LF
QUANTITY
3386P-DF6-102LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-102LF
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-102LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)1k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-102LF
Related Links3386P-D, 3386P-DF6-102LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-102LF Details Description
Related parts for 3386P-DF6-102LF
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.5MM datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V 15V -5V -15V 55W datasheet.pdf
IC REG BOOST 3.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 250V X7T 2220 datasheet.pdf