Bourns Inc. 3386P-DF6-203
3386P-DF6-203 picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-203
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-203.pdf
Availability of 3386P-DF6-203
QUANTITY
3386P-DF6-203 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-203
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-203
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-203
Related Links3386P-, 3386P-DF6-203 Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-203 Details Description
Related parts for 3386P-DF6-203
RES SMD 0.015 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C5ROW160FP-5 3C1-2-W/ datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
1.25MM M/L 20POS 30AWG 150MM datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX WHITE TRANSLUC 6" datasheet.pdf