Bourns Inc. 3386P-DF6-203LF
3386P-DF6-203LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-DF6-203LF
Brief Description
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-DF6-203LF.pdf
Availability of 3386P-DF6-203LF
QUANTITY
3386P-DF6-203LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-DF6-203LF
Internal Part NumberEIS-3386P-DF6-203LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)20k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-DF6-203LF
Related Links3386P-D, 3386P-DF6-203LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-DF6-203LF Details Description
Related parts for 3386P-DF6-203LF
IC DRIVER TRIPLE AIR CORE 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
BOARD EVALUATION 40MSPS AD9204 datasheet.pdf
IC I-CODE SLI PLLMC datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 250MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 30W datasheet.pdf