Susumu RG1005N-90R9-C-T10
RG1005N-90R9-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-90R9-C-T10
Brief Description
RES SMD 90.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-90R9-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-90R9-C-T10
QUANTITY
RG1005N-90R9-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-90R9-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-90R9-C-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-90R9-C-T10
Related LinksRG1005N-9, RG1005N-90R9-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-90R9-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-90R9-C-T10
FIXED IND 33UH 750MA 189 MOHM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.3PF 50V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
SWITCH SNAP MOM DPDT 10A QC datasheet.pdf
RES 0.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf