Bourns Inc. 3386R-1-601LF
3386R-1-601LF picture photo
Mfg. Part Number
3386R-1-601LF
Brief Description
TRIMMER 600 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386R-1-601LF.pdf
Availability of 3386R-1-601LF
QUANTITY
3386R-1-601LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386R-1-601LF
Internal Part NumberEIS-3386R-1-601LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)600
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386R-1-601LF
Related Links3386R-, 3386R-1-601LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386R-1-601LF Details Description
Related parts for 3386R-1-601LF
IC Z8 GP MCU 32K OTP 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 56 POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD datasheet.pdf