Bourns Inc. 3386V-1-223LF
3386V-1-223LF picture photo
Mfg. Part Number
3386V-1-223LF
Brief Description
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386V-1-223LF.pdf
Availability of 3386V-1-223LF
QUANTITY
3386V-1-223LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386V-1-223LF
Internal Part NumberEIS-3386V-1-223LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)22k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386V-1-223LF
Related Links3386V-, 3386V-1-223LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386V-1-223LF Details Description
Related parts for 3386V-1-223LF
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 1.78MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 1/2" datasheet.pdf
RES 4 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
RJI IP20/ 90 GEW2X180 22/70 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
USB FLASH EH353 4GB SLC ET IND datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf