Bourns Inc. 3386X-1-205TLF
3386X-1-205TLF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-1-205TLF
Brief Description
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-1-205TLF.pdf
Availability of 3386X-1-205TLF
QUANTITY
3386X-1-205TLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-1-205TLF
Internal Part NumberEIS-3386X-1-205TLF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-1-205TLF
Related Links3386X-1, 3386X-1-205TLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-1-205TLF Details Description
Related parts for 3386X-1-205TLF
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 12V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 25POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 86K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf