Bourns Inc. 3386X-1-225LF
3386X-1-225LF picture photo
Mfg. Part Number
3386X-1-225LF
Brief Description
TRIMMER 2.2M OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386X-1-225LF.pdf
Availability of 3386X-1-225LF
QUANTITY
3386X-1-225LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386X-1-225LF
Internal Part NumberEIS-3386X-1-225LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)2.2M
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.375" H (9.53mm x 9.53mm x 9.53mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386X-1-225LF
Related Links3386X-, 3386X-1-225LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386X-1-225LF Details Description
Related parts for 3386X-1-225LF
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
IC CURRENT LIMIT SWITCH 6-UDFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.67A 94 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 80VDC datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 283MA 590 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf