Conec 33TS3004NP88BSMT
33TS3004NP88BSMT picture photo
Mfg. Part Number
33TS3004NP88BSMT
Manufacturer
Product Category
Modular Connectors - Jacks
Brief Description
CONN MOD JACK R/A 8P8C
Datasheet Download
33TS3004NP88BSMT.pdf
Availability of 33TS3004NP88BSMT
QUANTITY
33TS3004NP88BSMT Order Process
Ship out your order
Specifications of 33TS3004NP88BSMT
Internal Part NumberEIS-33TS3004NP88BSMT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyModular Connectors - Jacks
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45)
Number of Ports-
Number of Rows-
Mounting Type-
Orientation90° Angle (Right)
Termination-
Shielding-
Ratings-
Features-
LED Color-
Ingress Protection-
Tab Direction-
Contact Material-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
Housing Material-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)33TS3004NP88BSMT
Related Links33TS3004, 33TS3004NP88BSMT Datasheet, Conec Distributor
33TS3004NP88BSMT Details Description
Related parts for 33TS3004NP88BSMT
JUMPER-H1505TR/A2015N/X 12" datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 20NS 32TSOP datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 16SSOP datasheet.pdf
RES 2.87 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.50" NAT datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 2.54 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180 SOLID datasheet.pdf
RF BALUN 50-1200MHZ 75/75OHM datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf