E-T-A 3400-IG2-P10-2.5A
3400-IG2-P10-2.5A picture photo
Mfg. Part Number
3400-IG2-P10-2.5A
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 2.5A 250VAC 80VDC
Datasheet Download
3400-IG2-P10-2.5A.pdf
Availability of 3400-IG2-P10-2.5A
QUANTITY
3400-IG2-P10-2.5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3400-IG2-P10-2.5A
Internal Part NumberEIS-3400-IG2-P10-2.5A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series3400
Breaker TypeThermal Magnetic
Current Rating2.5A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles1
Actuator TypePush to Reset
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3400-IG2-P10-2.5A
Related Links3400-IG2, 3400-IG2-P10-2.5A Datasheet, E-T-A Distributor
3400-IG2-P10-2.5A Details Description
Related parts for 3400-IG2-P10-2.5A
JUMPER-H1507TR/A3048V/H1507TR 3" datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 120K OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 93.1OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 59MM datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SR BTS PC 9 ASY P datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf