Grayhill, Inc. 34BWSP11B4V3RT
34BWSP11B4V3RT picture photo
Mfg. Part Number
34BWSP11B4V3RT
Manufacturer
Product Category
Toggle Switches
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34BWSP11B4V3RT.pdf
Availability of 34BWSP11B4V3RT
QUANTITY
34BWSP11B4V3RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34BWSP11B4V3RT
Internal Part NumberEIS-34BWSP11B4V3RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Switches
FamilyToggle Switches
Series34B
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length12.60mm
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Actuator MaterialBrass, Chrome Plated
Electrical Life50,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34BWSP11B4V3RT
Related Links34BWSP1, 34BWSP11B4V3RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34BWSP11B4V3RT Details Description
Related parts for 34BWSP11B4V3RT
RES ARRAY 13 RES 180K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24V IN 5V OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 34 POS datasheet.pdf