Grayhill, Inc. 34CMDP15B1M7RT
34CMDP15B1M7RT picture photo
Mfg. Part Number
34CMDP15B1M7RT
Brief Description
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34CMDP15B1M7RT.pdf
Availability of 34CMDP15B1M7RT
QUANTITY
34CMDP15B1M7RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34CMDP15B1M7RT
Internal Part NumberEIS-34CMDP15B1M7RT
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length7.88mm
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount, Right Angle, Vertical
Termination StylePC Pin
Panel Cutout DimensionsCircular - 4.95mm Dia
Bushing Thread10-48
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34CMDP15B1M7RT
Related Links34CMDP1, 34CMDP15B1M7RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34CMDP15B1M7RT Details Description
Related parts for 34CMDP15B1M7RT
IC MULT/DEMULT 4BIT 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 48.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 10W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 47K OHM 9SIP datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
18 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CONN PLG 0.4MM NW 10POS DUAL SMD datasheet.pdf