Grayhill, Inc. 34DWMSP22B4V2RT
34DWMSP22B4V2RT picture photo
Mfg. Part Number
34DWMSP22B4V2RT
Manufacturer
Product Category
Toggle Switches
Brief Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
34DWMSP22B4V2RT.pdf
Availability of 34DWMSP22B4V2RT
QUANTITY
34DWMSP22B4V2RT Order Process
Ship out your order
Specifications of 34DWMSP22B4V2RT
Internal Part NumberEIS-34DWMSP22B4V2RT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
Standard Package1
Category Switches
FamilyToggle Switches
Series34D
PackagingBulk
CircuitSPDT
Switch FunctionOn-Mom
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeStandard Round
Actuator Length6.10mm
IlluminationNon-Illuminated
Illumination Type, Color-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Panel Cutout Dimensions-
Bushing ThreadUnthreaded
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Actuator MaterialBrass, Chrome Plated
Electrical Life30,000 Cycles
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)34DWMSP22B4V2RT
Related Links34DWMSP, 34DWMSP22B4V2RT Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
34DWMSP22B4V2RT Details Description
Related parts for 34DWMSP22B4V2RT
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FERRULE 0.5MM 16 WHT 1 = 500PCS datasheet.pdf
SWITCH SMART HIGH SIDE TO-220 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
RES SMD 1.74 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
PLIERS ADJUSTABLE 10" datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SLD 5.08/06/180G 3.2SN OR datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 230V GREEN datasheet.pdf