Amphenol Aerospace Operations D38999/24MJ11AC
D38999/24MJ11AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24MJ11AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CTV 11C 2#20 9#10 PIN J/N RECP
Datasheet Download
D38999/24MJ11AC.pdf
Availability of D38999/24MJ11AC
QUANTITY
D38999/24MJ11AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24MJ11AC
Internal Part NumberEIS-D38999/24MJ11AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24MJ11AC
Related LinksD38999/, D38999/24MJ11AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24MJ11AC Details Description
Related parts for D38999/24MJ11AC
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 80MSPS SAMPLE 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 28-SSOP datasheet.pdf
0.60MM MINIDIMM ASSY .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf